Αρχείο ημέρας 08/07/2021

Αποτελέσματα κλήρωσης ισοβαθμούντων/ουσών, 8-7-21

Η κλήρωση των ισοβαθμούντων/ουσών πραγματοποιήθηκε στο σχολείο του Προτύπου ΓΕΛ Ζωσιμαίας Σχολής σήμερα 8-7-21 και ώρα 11:00 π.μ. υπό την ευθύνη του ΕΠ.Ε.Σ. και με την παρουσία γονέων.

Ύστερα από την κλήρωση ο τελικός πίνακας διαμορφώθηκε ως εξής:

Λήψη αρχείου

Οι πρώτοι οκτώ (08) εισακτέοι μπορούν να προχωρήσουν σε μετεγγραφή στο σχολείο μας το Σεπτέμβριο, αφού πρώτα ολοκληρώσουν την εγγραφή τους σε κάποιο Λύκειο (e-eggtafes). Για τη μετεγγραφή, πρέπει στις αρχές Σεπτεμβρίου να περάσουν πρώτα από το σχολείο μας και να πάρουν βεβαίωση ότι πέτυχαν στις εξετάσεις την οποία και θα προσκομίσουν στο σχολείο που έχουν εγγραφεί.

Όταν τα κτίρια μιλούν

Το σχολικό έτος 2020-2021 υλοποιήσαμε, με αφορμή τα 200 χρόνια από την έναρξη της ελληνικής επανάστασης, το πρόγραμμα  Όταν τα κτίρια μιλούν: ιχνηλατώντας το παρελθόν, το παρόν και το μέλλον των Ιωαννίνων Μια ΖΩΣιμαιΑ πολιτιστική κληρονομιά, στο οποίο συμμετείχαν ομάδα εκπαιδευτικών του σχολείου διαφορετικών ειδικοτήτων και μαθητές της Α΄ και Β΄ τάξης.

Ο διαδραστικός χάρτης παρουσιάστηκε στην επετειακή διαδικτυακή εκδήλωση του ΠΕΚΕΣ ΗΠΕΙΡΟΥ στις 29/6/2021. Μερικές εικόνες από την ημέρα της παρουσίασης εδώ

Συνέχεια