Το σχολείο μας πήρε μέρος στους Αγώνες Αθλοπαιδείας Πετοσφαίρεσης Γυμνασίων Νάξου

Την Δευτέρα 8 Απριλίου 2019 το σχολείο μας πήρε μέρος στους Αγώνες Αθλοπαιδείας Πετοσφαίρεσης Γυμνασίων Νάξου, σχολικού έτους 2018-2019. Οι αγώνες διεξήχθησαν στο ΔΑΚ Νάξου από 8:30 ως 13:00, υπό την έγκριση της ΔΔΕ Κυκλάδων. Την ομάδα πετοσφαίρεσης του σχολείου μας που εντυπωσίασε με την πολύ καλή της εμφάνιση, στήριξε με την παρουσία του σύσσωμο το σχολείο που αποφάσισε να πραγματοποιήσει το σχολικό περίπατο μηνός Απριλίου στο ΔΑΚ Νάξου για να παρακολουθήσει τους αγώνες από τις κερκίδες. Υπεύθυνη για τη συμμετοχή των αθλητών μας στη  διοργάνωση ήταν η καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής του σχολείου κα Παπαδρόσου Γιούλη.