Μουσικές Κυριακές

οι μαθητές του Μουσικού Σχολείου μοιράζονται τη μουσική τους

0319

Με πολλή χαρά σας προσκαλούμε στην 3η για το τρέχον σχολικό έτος συναυλία του κύκλου “Μουσικές Κυριακές”, την επόμενη Κυριακή 19/03, στις 11:30 στην αίθουσα συναυλιών του Μουσικού Σχολείου Χίου.

Στην επικείμενη συναυλία θα συμμετέχουν παιδιά από τις τάξεις βιολιού, κιθάρας, λαούτου, ούτι, πιάνου και φλάουτου του σχολείου μας.

Οι συναυλίες αυτές έχουν ως στόχο να προσφέρουν στα παιδιά την ευκαιρία αφενός να μοιραστούν την μουσική τους εξέλιξη και αφετέρου να εξοικειωθούν με την έκθεση στο κοινό, σε ένα γνώριμο και φιλικό περιβάλλον.

Σας περιμένουμε, λοιπόν, να απολαύσουμε τα παιδιά μας και να τα στηρίξουμε σε αυτήν τους την προσπάθεια.

Τη συγκεκριμένη Κυριακή οι επισκέπτες θα έχουν και την ευκαιρία να ξεναγηθούν στην έκθεση κόμικς “ΗΛΕΚΤΡΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ” η οποία θα φιλοξενείται στο σχολείο.