Αγιασμός_Λειτουργία Σχολείου στις 12-09-2022

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Η εκπαιδευτική κοινότητα του Σχολείου ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά, καλή δύναμη και επιστροφή στην κανονικότητα, ξεπερνώντας αυτό το εμπόδιο που ταλαιπωρεί τα τελευταία χρόνια την κοινωνία και φυσικά την σωστή εκπαιδευτική διαδικασία.

Το άνοιγμα του σχολείου θα γίνει στις 12 Σεπτεμβρίου και θα κτυπήσει το πρώτο κουδούνι της σχολικής χρονιάς 2022-2023.

Αγιασμός :

Θα γίνει στις 08:30 π.μ.

Προσέλευση – Αποχώρηση :

• Η προσέλευση των μαθητών/τριών θα γίνει στις 08:00 π.μ. και η αποχώρηση στις 10:00 π.μ
  • Θα δοθούν τα βιβλία στους μαθητές/τριες.
  • Θα γίνει ενημέρωση λειτουργίας του σχολείου στους γονείς και στους/στις μαθητές/τριες της Α Γυμνασίου
  • Η μετακίνηση (προσέλευση και επιστροφή τους στο σπίτι) ΔΕΝ γνωρίζουμε επίσημα αν θα γίνει με τα ΜΜΜ (λεωφορεία – ΤΑΧΙ). Θα σας ενημερώσουμε το μεσημέρι, σήμερα, (9-9-2022).

Αναστάσιος Κουτσοδόντης