Καλά Χριστούγεννα!
Στις φωτογραφίες βλέπετε το σκηνικό της χριστουγεννιάτικης γιορτής μας. Πριν απ’ αυτήν προετοιμαζόμασταν μέρες για το θεατρικό, τα ποιήματά μας, τα τραγούδια και τα κάλαντα.
Για τη γιορτή συνεργαστήκαμε άψογα και με το νηπιαγωγείο Βελιτσών. Πιο συγκεκριμένα η Ά Δημοτικού του σχολείου μας, συμμετείχε σε ένα θεατρικό παιχνίδι μαζί με τα προνήπια και τα νήπια για να γίνει ομαλά η μετάβασή τους στο δημοτικό και μ’ αυτό άνοιξαν τη γιορτή.
Εμείς τα μεγαλύτερα παιδιά βοηθήσαμε τις δασκάλες μας με τις ιδέες μας και με τις πράξεις μας. Στολίσαμε την αίθουσα του νηπιαγωγείου που μας φιλοξένησε, δημιουργήσαμε τις χριστουγεννιάτικες κατασκευές μας και σκηνοθετήσαμε τη γιορτή μας που είχε μεγάλη επιτυχία γιατί έγινε με πολλή αγάπη.
Τέλος, θέλουμε να ευχαριστήσουμε την κ. Ιωάννα τη νηπιαγωγό μας που μας βοήθησε πάρα πολύ και τον κ. Βγενόπουλο, τον Πρόεδρο του χωριού μας, για την αγάπη του και τα χριστουγεννιάτικα δώρα του!!!
Νίκη ΄Γ