Αρχείο για "14 Μαΐου 2017"

Γιορτή της μητέρας: 14 Μαΐου 2017

WISH-2_aΗ Γιορτή της Μητέρας ή Ημέρα της Μητέρας είναι εορτή προς τιμήν της μητέρας και της μητρότητας.

Στην Ελλάδα και σε πολλές άλλες χώρες, γιορτάζεται τη δεύτερη Κυριακή του Μαΐου. Έτσι φέτος, «πέφτει» στις 14 Μαΐου!

Η μητρική αγκαλιά, γεμάτη θέρμη, συντροφικότητα και αιώνια αγάπη, κλείνει μέσα της στοργικά όλο τον κόσμο.

Χρόνια πολλά στις μαμάδες όλου του κόσμου!

Βράβευση μαθητών/τριών του 11ου Διαγωνισμού “Μαθηματικά και Παιχνίδι” της ΕΜΕ στις 21/5/2017

elliniki-mathimatiki-etairia-logoΤο Δ.Σ. της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας διοργανώνει την τελετή απονομής βραβείων του 11ου Διαγωνισμού «Μαθηματικά και Παιχνίδι» για μαθητές της Ε΄ τάξης και ΣΤ΄ Δημοτικού των σχολείων της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας.

Η βράβευση των μαθητών θα γίνει τμηματικά την Κυριακή 21 Μαΐου 2017, από τις 9.00 έως τις 11.00 στην Αίθουσα Τελετών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου (Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου, είσοδος Κατεχάκη).

Συγχαρητήρια στους/στις μαθητές/τριες μας για την επιτυχία τους!

ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΝΑΥΣΙΚΑ Ε1
ΠΑΡΑΣΟΓΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ Ε1
ΑΝΔΡΕΟΥ ΛΕΥΚΗ Ε2
ΓΑΛΑΝΑΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Ε2

ΜΠΕΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ε2
ΚΟΡΔΙΣΤΟΥ ΕΛΕΝΗ Ε3
ΤΖΟΥΦΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Ε3
ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΗΣ ΣΤ1
ΚΟΛΟΜΒΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΤ2
ΓΚΕΚΑ ΕΙΡΗΝΗ ΣΤ3

Το πρόγραμμα της βράβευσης μπορείτε να το δείτε εδώ.