Αρχείο για "9 Οκτωβρίου 2016"

Αναστολή του τμήματος Πρόωρης Υποδοχής-Λειτουργία Ολοήμερου Προγράμματος

imagesΑγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Προς επίτευξη της ασφαλούς και αποτελεσματικής λειτουργίας του σχολείου, παρακαλούμε προσέξτε τα παρακάτω:

Αναστολή του τμήματος Πρόωρης Υποδοχής

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την υπ. αριθμ. 87776/Δ1/30-05-2016 Εγκύκλιο του ΥΠΠΕΘ  από τη Δευτέρα 10 Οκτωβρίου 2016 αναστέλλεται  η λειτουργία του τμήματος Πρόωρης Υποδοχής  (7.00-8.00) λόγω της μη προσέλευσης  των μαθητών και υπαναχώρησης των οικογενειών  που είχαν δηλώσει συμμετοχή.

Λειτουργία Ολοήμερου Προγράμματος

Το Ολοήμερο Πρόγραμμα θα λειτουργεί από τη Δευτέρα 10 Οκτωβρίου 2016, εκτός από τους μαθητές/τριες της Α΄ Δημοτικού και για τους μαθητές/τριες της Β΄, Γ΄ και Δ΄ Δημοτικού, καθώς και τα αδέλφια τους. Η  ώρα αποχώρησης των μαθητών/τριών  είναι στις 15.00 ανεξάρτητα με ό,τι είχε δηλωθεί στην αρχική δήλωση που έγινε τον Ιούνιο,  λόγω ελλείψεων σε εκπαιδευτικό προσωπικό.

Για να δείτε το πρόγραμμα του Ολοημέρου πατήστε εδώ.

Συγκέντρωση-Ενημέρωση γονέων για τα τμήματα Β1 και Β2

ενημερωση-γονεωνΤη Δευτέρα 10 Οκτωβρίου 2016 και ώρες 11.45-13.15  θα πραγματοποιηθεί η α΄συγκέντρωση-ενημέρωση γονέων για τα τμήματα Β1 και Β2  στις αίθουσές τους αντίστοιχα. Υπεύθυνες εκπαιδευτικοί: κ. Τσαπράζη Αθηνά (Β1), κ. Μουρέλλα Σωτηρία (Β2).

Η παρουσία σας κρίνεται απαραίτητη.

Ολοκλήρωση γηπέδων χάντμπολ και μπάσκετ

Κατά τις ημέρες που προηγήθηκαν της έναρξης των μαθημάτων πραγματοποιήθηκαν  στο σχολείο εργασίες για τη δημιουργία γηπέδων χάντμπολ και μπάσκετ, οι οποίες ολοκληρώθηκαν  την Παρασκευή  7 Οκτωβρίου 2016. Το έργο είχαν αναλάβει μετά από αίτημα του σχολείου οι Κτηριακές Υποδομές Α.Ε. (πρώην Ο.Σ.Κ.) και τις ευχαριστούμε πολύ. Τώρα πια  δίνεται η δυνατότητα στους μαθητές/τριές μας  να αθληθούν και να εξοικειωθούν περισσότερο με τα συγκεκριμένα ομαδικά αθλήματα.