Με μεγάλη μας χαρά σας ενημερώνουμε ότι στις 2 Ιουνίου 2016 ολοκληρώθηκαν οι εργασίες στο Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών. Η νέα αυτή αίθουσα βάφτηκε, καθαρίστηκε, τοποθετήθηκαν κουρτίνες, τακτοποιήθηκαν ανά ενότητα τα απαιτούμενα για τα πειράματα υλικά, αγοράστηκαν επιπλέον υλικά και είναι έτοιμη προς χρήση από τους μαθητές/τριες και τους εκπαιδευτικούς  για την επόμενη σχολική χρονιά 2016-17. Είναι ένας μοναδικός χώρος,  που θα επιθυμούσαν να έχουν όλα τα σχολεία.

Ο απαραίτητος εξοπλισμός  αγοράστηκε με τη βοήθεια της  Σχ. Επιτροπής ΠΕ Δ. Αμαρουσίου και μέρους των χρημάτων που είχαν συγκεντρωθεί από το χριστουγεννιάτικο παζάρι.

Προσωπική εργασία πολλών ωρών αφιέρωσε η δασκάλα του ΣΤ2 κ. Κόρμπη Γιάννα, η οποία είναι υπεύθυνη του εργαστηρίου και την ευχαριστούμε πολύ γι΄αυτό.