Αρχείο για "17 Δεκεμβρίου 2015"

Χριστουγεννιάτικο Παζάρι

afisa ΧΡΙΣΤ. 2015Στο πλαίσιο των εκδηλώσεων για τα Χριστούγεννα και τις εορτές που πλησιάζουν, το σχολείο μας θα διοργανώσει χριστουγεννιάτικο παζάρι με κατασκευές των μαθητών. Επιθυμώντας τη συμμετοχή σας σε αυτό το γιορτινό κλίμα, ζητάμε και τη δική σας συμβολή με την παραγωγή από κοινού με τα παιδιά σας ενός γλυκίσματος (κέικ, χριστουγεννιάτικα γλυκά, σοκολατάκια, κεράσματα, μαρμελάδες, κουλουράκια, κουραμπιέδες, μελομακάρονα), συσκευασμένου σε μορφή δώρου, προκειμένου να προσφερθεί στο χριστουγεννιάτικο παζάρι, τα έσοδα του οποίου θα διατεθούν, για να καλυφθούν διάφορες ανάγκες του σχολείου (βιβλιοθήκη, αίθουσα χημείου).

Το χριστουγεννάτικο παζάρι θα λειτουργεί από τις 11.00 έως τις 14.00.

Τα γλυκίσματα μπορείτε  να τα φέρετε στο σχολείο  την Παρασκευή 18 Δεκεμβρίου 2015 ή τη Δευτέρα 21 Δεκεμβρίου 2015 το πρωί (08.10).

“Χριστουγεννιάτικη γιορτή” του 11ου Νηπιαγωγείου Αμαρουσίου

Τη Δευτέρα 14 Δεκεμβρίου 2015  πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή του 11ου Νηπιαγωγείου Αμαρουσίου με μεγάλη επιτυχία.

Μαθητές, Νηπιαγωγοί και γονείς πέρασαν υπέροχα!

Και του Χρόνου στο Δημοτικό μας!

Προληπτικός οδοντιατρικός έλεγχος

Την Τρίτη 15 Δεκεμβρίου 2015 πραγματοποιήθηκε ο προγραμματισμένος, προληπτικός,  οδοντιατρικός έλεγχος των μαθητών του σχολείου. Οι γονείς πρέπει να  λάβουν υπ΄όψιν τις παρατηρήσεις της οδοντιάτρου,  που αναφέρονται στο σχετικό έντυπο που δόθηκε στους μαθητές και να προβούν στις απαραίτητες  ενέργειες.