Αρχείο για "23 Απριλίου 2015"

Δωρεάν διανομή φρούτων στους μαθητές του σχολείου

ΜΠΑΝΑΝΕΣΤη Δευτέρα 27 Απριλίου 2015  θα διανεμηθούν σε όσους μαθητές έχουν συναινέσει οι γονείς τους,  σύμφωνα με τη δήλωση συγκατάθεσης που τους δόθηκε, δωρεάν μπανάνες  με έγκριση του ΥΠΟΠΑΙΘ (βλ. συνημμένο έγγραφο).

doleb2015b dole2015a

Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα Ενηλίκων στο σχολείο μας

κέντρα δβμΟ Δήμος Αμαρουσίου και το Υπουργείο Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων (δια της Γενικής Γραμματείας Δια Βίου Μάθησης & Νέας Γενιάς και του Ιδρύματος Νεολαίας και Δια Βίου Μάθησης) συνεχίζουν επιτυχώς τη λειτουργία του Κέντρου Δια Βίου Μαθησης (Κ.Δ.Β.Μ)  του Δήμου Αμαρουσίου στο οποίο υλοποιούν εκπαιδευτικά προγράμματα Γενικής Εκπαίδευσης Ενηλίκων με εκπαιδευτικές δράσεις Εθνικής & Τοπικής Εμβέλειας.  Έτσι, τη Δευτέρα 20 Απριλίου 2015  ξεκίνησε στο σχολείο μας πρόγραμμα εκμάθησης χειρισμού Η/Υ (Επεξεργασία Κειμένου- Διαδίκτυο)  για ενηλίκους,  διάρκειας 50 ωρών. Το τμήμα θα λειτουργεί  Δευτέρα και Πέμπτη και ώρες 18:00-21:00. Στο συγκεκριμένο πρόγραμμα θα μετέχουν 18 ενήλικες εκπαιδευόμενοι. Ανάλογα με τη ζήτηση ενδέχεται να δημιουργηθεί και δεύτερο τμήμα.

Διαβάστε όλο το άρθρο »

Παράδοση των συγκεντρωμένων τροφίμων για το “Κοινωνικό Παντοπωλείο”

KOIN. PANT. 2015 B KOIN. PANT 15 A

Την Παρασκευή 3 Απριλίου 2015 παραδόθηκαν στους αρμόδιους υπαλλήλους του Δήμου Αμαρουσίου τα τρόφιμα που είχαν συγκεντρωθεί για την ενίσχυση του “Κοινωνικού Παντοπωλείου” του Δήμου, ενόψει των ημερών του Πάσχα. Για άλλη μια φορά ευχαριστούμε τους μαθητές και τους γονείς για την ειαισθησία που δείχνουν για τον συνάνθρωπό τους.