Αρχείο για "18 Ιανουαρίου 2015"

Μνημόνιο ενεργειών για την αντιμετώπιση σεισμικού κινδύνου και κινδύνου από πυρκαγιά

MNHMONIO SEISMOY 2014-15Στις 31-10-2014  επικαιροποιήσαμε το Μνημόνιο Ενεργειών για την αντιμετώπιση σεισμικού κινδύνου και κινδύνου από πυρκαγιά, ως προς τη σύνθεση των ομάδων του. Το Μνημόνιο αυτό έχει εγκριθεί με την υπ.αριθμ. 3/30-09-2014  Πράξη του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου.

Το Μνημόνιο έχει επικαιροποιηθεί σύμφωνα με τις τελευταίες οδηγίες του ΟΑΣΠ. Για να το διαβάσετε, πατήστε εδώ.

Ετικέτες: , ,

Έκτακτη άσκηση σεισμού στις 16 Ιανουαρίου 2015

Την  Παρασκευή 16 Ιανουαρίου 2015 με αφορμή την ασθενή σεισμική δόνηση που σημειώθηκε στην περιοχή μας, ενώ δεν έγινε αντιληπτή στο σχολείο μας, προβήκαμε σε έκτακτη άσκηση σεισμού, σύμφωνα με το σχέδιο μνημονίου ενεργειών για τη διαχείριση σεισμικού κινδύνου, η οποία ολοκληρώθηκε με επιτυχία.