Επιστροφή στα σχολεία!!!!

Τη Δευτέρα 1/6/2020 τα σχολεία ανοίγουν και περιμένουμε με αγωνία να ανταμώσουμε τους μαθητές μας μετά από τόσο καιρό!!!! Οι συνθήκες όμως είναι λίγο διαφορετικές απ’ ότι ξέραμε μέχρι τώρα και πρέπει να προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα όσο βέβαια αυτό είναι εφικτό στο χώρο του νηπιαγωγείου. Όλον αυτό τον καιρό τα παιδιά έχουν ακούσει κι έχουν μάθει πολλά για τα μέτρα προστασίας και για τους κανόνες που πρέπει να τηρούμε. Καλό θα ήταν πριν έρθουν στο σχολείο να γίνει μία συζήτηση στο σπίτι για τους κανόνες υγιεινής και τον τρόπο που πρέπει να συμπεριφερόμαστε στο χώρο του σχολείου. Τα video που ακολουθούν θα σας βοηθήσουν. Καλή μας αρχή!!!!!

Πατήστε πάνω στις εικόνες

Αγαπητά μας παιδιά σας περιμένουμε με πολύ χαρά!!!!

Οι δασκάλες σας

Αγαπητοί γονείς την Παρασκευή θα ενημερωθείτε μέσω email για την ημέρα που θα έρθουν τα παιδιά στο σχολείο (Δευτέρα ή Τρίτη).

Οδηγίες για νηπιαγωγεία