Η σχολική χρονιά σιγά σιγά τελειώνει και τα νηπιάκια μας φτάνουν στο τέλος ενός όμορφου και μοναδικού ταξιδιού που λέγεται “νηπιαγωγείο”. Ανοίγουν τα φτερά τους και πετάνε στο μεγαλύτερο σχολείο, το δημοτικό. Για να γίνει πιο όμορφο και πιο εύκολο αυτό το ταξίδι επισκεφθήκαμε το 42ο Δημοτικό Σχολείο, όπου η διευθύντρια κ Σοφία, οι δάσκαλοι της Α’ Δημοτικού κ. Φωτεινή και κ. Αντώνης και ο γυμναστής του σχολείου κ. Βαγγέλης μας υποδέχθηκαν εγκάρδια, μας ξενάγησαν στο χώρο του σχολείου και περάσαμε ένα αξέχαστο πρωινό. Σας ευχαριστούμε!!