Με ιδιαίτερη επιτυχία πραγματοποιήθηκε  η διαδικτυακή επιμορφωτική δράση εκπαιδευτικών – γονέων που διοργανώσαμε από κοινού τα 18ο, 47ο, 51ο & 52ο Δημοτικά Σχολεία σε συνεργασία με τον Σύμβουλο Εκπαίδευσης κ. Παναγιώτη Παπαδούρη. Το θέμα της δράσης, πάντα επίκαιρο, αφορούσε τη «Συνεργασία Σχολείου Οικογένειας στην Πρόληψη και Διαχείριση του Ενδοσχολικού Εκφοβισμού».

Την εκδήλωση προλόγισε και τίμησε με την παρουσία του ο Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας κ. Νικόλαος Κλάδης

Επιμορφώτρια της δράσης ήταν η  Ψυχολόγος – Ψυχοθεραπεύτρια κ. Έλενα Παλούμπη, η οποία με εμπεριστατωμένη της παρουσίαση προσέγγισε με ιδιαίτερα άμεσο και επικοινωνιακό τρόπο το θέμα, κρατώντας αμείωτο το ενδιαφέρον εκπαιδευτικών και γονέων.

Την Ευχαριστούμε θερμά!

Χωρίς τίτλο2 1 Χωρίς τίτλο