Ανακοίνωση για τον Αγιασμό στις 11/9/19

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Γονείς | , στις 06-09-2019

Την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2019 στις 09.00΄ θα γίνει στο προαύλιο του σχολείου ο Αγιασμός για την έναρξη του νέου διδακτικού έτους του 4ου Νηπιαγωγείου και του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ορεστιάδας.

Στην τελετή είναι προσκεκλημένοι οι γονείς και κηδεμόνες των νηπίων και των μαθητών, οι οποίοι θα ενημερωθούν για τη λειτουργία των σχολικών μονάδων από την Προϊσταμένη και τον Διευθυντή.

Οι μαθητές θα προσέλθουν στις 08.45΄και θα αποχωρήσουν στις 10.30΄περίπου, αφού παραλάβουν τα βιβλία τους.

Για όσους μεταφέρονται με λεωφορείο από τον Σάκκο, την Κάτω Οινόη και τον οικισμό Ορφέα τα δρομολόγια θα γίνουν σύμφωνα με τις παραπάνω ώρες προσέλευσης και αποχώρησης.

Ανακοίνωση για τη λειτουργία του σχολείου τη Δευτέρα 9/9/2019

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Γονείς, Εκπαιδευτικοί | , στις 06-09-2019

Το σχολείο δεν θα λειτουργήσει για συναλλαγές με το κοινό τη Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου 2019, λόγω συμμετοχής του εκπαιδευτικού προσωπικού σε επιμορφωτική ημερίδα με θέμα «Η γλώσσα της καρδιάς στην εκπαίδευση. Η επικοινωνία στη σχολική ζωή και ο ρόλος του εκπαιδευτικού», που διοργανώνει η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου κα Μανάφη Ιωάννα με προσκεκλημένο εισηγητή τον κ. Βραχιώλια Στράτο, ψυχολόγο υπεύθυνο του Κέντρου Πρόληψης Έβρου.