Εκδήλωση αποχαιρετισμού της ΣΤ΄ τάξης

Την Τετάρτη 23/6/2021 οι μαθητές της Στ’ τάξης αποχαιρέτησαν το Δημοτικό. Στο τέλος μιας ιδιαίτερης χρονιάς οι μαθητές μας συμμετείχαν με ενθουσιασμό στη γιορτή λήξης του σχολείου μας, η οποία οργανώθηκε και πραγματοποιήθηκε σε  συνεργασία με τον Σύλλογο  Γονέων & Κηδεμόνων.

Όλοι μαζί, μαθητές και δάσκαλοι, ξετυλίξαμε το κουβάρι των αναμνήσεων αυτών των έξι χρόνων, αφήσαμε τις ευχές μας να ταξιδέψουν στον ουρανό πάνω σε ένα μπαλόνι, τραγουδήσαμε σημαντικά τραγούδια με τη επιμέλεια του μουσικού μας κυρίου Οδυσσέα Σαγρέδου, πετάξαμε τα καπέλα αποφοίτησής μας, χορέψαμε και ανοίξαμε τα φτερά μας για νέους, μαγικούς ορίζοντες!

Ακολούθησε κέρασμα  και μουσική από τον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων, πολλά, πολλά γέλια και όμορφες στιγμές!

Αγαπητά μας παιδιά, να έχετε πάντα καλά φυλαγμένες όλες αυτές τις μοναδικές στιγμές του δημοτικού σχολείου και να συνεχίσετε με χαρά και όρεξη για δουλειά την νέα μαθητική σας ζωή!

ΚΑΛΗ ΠΡΟΟΔΟ!!!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.