Change your lifestyle: Διαγωνισμός logo

logo erasmus LogoIKY

Μια από τις πρώτες δράσεις του ευρωπαϊκού μας project “Change your lifestyle!” ήταν και η διενέργεια διαγωνισμού για την εικαστική δημιουργία που θα αποτελέσει το επίσημο λογότυπο του προγράμματος. Μαθητές όλων των συμμετεχόντων σχολείων δούλεψαν με πολύ κέφι, ατομικά ή ομαδικά, και δημιούργησαν υπέροχες κι εμπνευσμένες προτάσεις.

Από κάθε σχολείο προκρίθηκε ένα έργο ως υποψήφιο και στη συνέχεια διενεργήθηκε ψηφοφορία μεταξύ των δύο επικρατέστερων δημιουργιών, της ελληνικής και του ρουμάνικης. Τελικά επιλέχθηκε το έργο μαθήτριας από το σχολείο της Ρουμανίας, με την εικόνα ποδηλάτη που προχωρά στην κατεύθυνση της σωστής διατροφής και της άσκησης!

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τις πραγματικά μοναδικές εμπνεύσεις και δημιουργίες!

Το σχέδιο “Change your lifestyle!” συγχρηματοδοτείται από το πρόγραμμα Erasmus+ της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Το περιεχόμενο της παρούσας ανάρτησης είναι αποκλειστική ευθύνη του δικαιούχου (3ο Δημοτικό Σχολείο Διονύσου) και ούτε η Ευρωπαϊκή Επιτροπή ούτε η Εθνική Μονάδα Συντονισμού Erasmus+ ΙΚΥ είναι υπεύθυνες για τη χρήση που μπορεί να γίνει των πληροφοριών που αναφέρονται.