Πρόσκληση συμμετοχής στον 9ο Ημιμαραθώνιο της Αθήνας!

3ple logo 1

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+ Change your Lifestyle, προσκαλούμε εσάς, τους μαθητές και τους γονείς των Σχολείων σας να συμμετάσχετε μαζί μας στους αγώνες του 9ου Ημιμαραθωνίου της Αθήνας, την Κυριακή 22 Μαρτίου 2020, για να τρέξουμε όλοι μαζί με το σύνθημα «Αλλάζουμε τρόπο ζωής!».

Η ομάδα των δρομέων μας μεγαλώνει και δυναμώνει κάθε χρόνο κι αυτό μας κάνει ιδιαίτερα χαρούμενους! Νοιαζόμαστε για τη σωματική και ψυχική μας υγεία! Μέσα από την άσκηση βελτιώνουμε τη φυσική μας κατάσταση, διαμορφώνουμε ευσυνείδητους χαρακτήρες, καλλιεργούμε το αθλητικό-κοινωνικό γίγνεσθαι, συμβάλλουμε στην απόκτηση πολιτισμικών αξιών και προετοιμάζουμε τους αυριανούς αλληλέγγυους πολίτες!

Ενώστε τη φωνή σας μαζί μας, να προωθήσουμε όλοι μαζί το μήνυμα για αλλαγή τρόπου ζωής, υγιεινή διατροφή και περισσότερη φυσική δραστηριότητα μέσω της μεγάλης αθλητικής γιορτής του Ημιμαραθωνίου!

Εκ μέρους του Σχολείου

Αντ. Χριστόδουλος

Το σχέδιο “Change your  lifestyle” συγχρηματοδοτείται από το πρόγραμμα Erasmus+ της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Το περιεχόμενο της παρούσας πρόσκλησης είναι αποκλειστική ευθύνη του δικαιούχου (3ο Δημοτικό Σχολείο Διονύσου) και ούτε η Ευρωπαϊκή Επιτροπή ούτε η Εθνική Μονάδα Συντονισμού Erasmus+ ΙΚΥ είναι υπεύθυνες για τη χρήση που μπορεί να γίνει των πληροφοριών που αναφέρονται.