Καλημέρα κόσμε!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr και στο ιστολόγιο του 3ου Δημοτικού Σχολείου Διονύσου.

Το Σχολείο μας, αξιοποιώντας τη δυνατότητα που του παρέχει το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο, προχωρά στη  δημιουργία και τήρηση ενός σχολικού ιστολογίου, το οποίο φιλοδοξούμε ότι θα προσδώσει  πρόσθετη αξία στο εκπαιδευτικό μας έργο.  Στο ιστολόγιό μας, το οποίο είναι ακόμη υπό διαμόρφωση, θα βρίσκετε πληροφορίες που σχετίζονται με το σχολείο και τις δράσεις του.

kargakos

Για τη σωστή και ασφαλή χρήση του διαδικτύου προτείνουμε τον Ενημερωτικό Κόμβο ΠΣΔ για την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο http://internet-safety.sch.gr/, καθώς επίσης και την ιστοσελίδα SaferInternet4Kidsgr, στην οποία θα βρείτε υλικό, που μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως εργαλείο, προκειμένου να ενδυναμώσουμε τη γνώση των παιδιών μας για το πώς να πλοηγούνται με ασφάλεια στο διαδίκτυο.

Σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά 2017-18, με σωστή και ασφαλή περιήγηση!

Κατηγορίες: Γενικές. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.

5 Responses to Καλημέρα κόσμε!

1. Ο/Η Ανώνυμος λέει:
  2. Ο/Η Αθηνά Σκιάνη λέει:

Καλή αρχή και ακόμη καλύτερη συνέχεια.

3. Ο/Η vedmak-2-sezon-serial λέει:

vedmak-2-sezon-serial

4. Ο/Η bitly.com/doctor-strange-hd λέει:

bitly.com/doctor-strange-hd

5. Ο/Η bitly.com/eternals-online λέει:

bitly.com/eternals-online

Τα σχόλια έχουν κλείσει.