Ο σχολικός μας λαχανόκηπος λοιπόν γίνεται φθινοπωρινός

Η συνεργασία μεταξύ Νηπιαγωγείου και οικογένειας χτίζεται σταδιακά και απαιτεί χρόνο, ενέργεια, διάθεση και συστηματική προσπάθεια και από τις δύο πλευρές.
Ουσιαστική συνεργασία προκύπτει όταν εκπαιδευτικοί και γονείς αναγνωρίζουν το ρόλο που έχουν και οι δύο στη ζωή των παιδιών, επικοινωνούν με ειλικρίνεια και σεβασμό, “ακούν” τόσο τα λόγια όσο και τα συναισθήματα, μοιράζονται τις πληροφορίες, τις παρατηρήσεις και τους στόχους τους για το παιδί (αμφίδρομη σχέση), αναγνωρίζουν ότι μοιράζονται την ευθύνη για τη μάθηση…
Ο σχολικός μας λαχανόκηπος λοιπόν γίνεται φθινοπωρινός και η συνεργασία για ακόμη μια φορά βρήκε έδαφος να ανθίσει!
Ευχαριστούμε ΟΛΟΥΣ τους γονείς για την εμπιστοσύνη, την υποστήριξη με όποιο μέσο μπόρεσε ο καθένας, την φυσική παρουσία όσων τα κατάφεραν να είναι παρόντες και τη γενικότερη θετική διάθεση και ενέργεια…!
Ευχαριστούμε επίσης πολύ τους: Γεωργική Ανάπτυξη Α.Ε.Ε. , Γεωμέριμνα Γκόγκας Α. και Γ. Ο.Ε. στην Κυπαρισσία και Σταθόπουλος Παναγιώτης Ε. στα Φιλιατρά.
Ανοίξτε τον παρακάτω σύνδεσμο γιατί ένα βίντεο χίλιες λέξεις!!