Τα πιστοποιητικά των μαθητών μας !! Number Hunters!!

Συγχαρητήρια σε όλους τους Number Hunters μαθητές από Ελλάδα, Τουρκία, Ιταλία, Ισπανία και Εσθονία!! Συγχαρητήρια στους μαθητές του 2ου Νηπιαγωγείου Φιλιατρών!!!

Students Certificates 2 Students Certificates 3 Students Certificates 1

Μετάβαση στο άρθρο»

Ενδοσχολική επιμόρφωση εκπαιδευτικών – Σχέσεις μεταξύ μαθητών / μαθητριών και εκπαιδευτικών

Σήμερα 3 Μαϊου 2022 πραγματοποιήθηκε η 2η ενδοσχολική επιμόρφωση  των εκπαιδευτικών του Νηπιαγωγείου μας, διάρκειας 3 ωρών, με θέμα: “Ενδυνάμωση των σχέσεων μεταξύ εκπαιδευτικών και μεταξύ εκπαιδευτικών – μαθητών και αξία ύπαρξης κλίματος σεβασμού κια εμπιστοσύνης μεταξύ των μελών της σχολικής κοινότητας”

Εισηγήτριες ήταν οι : κ. Καραθανάση Άννα, ψυχολόγος και η κ. Κυριακοπούλου Μαρία, κοινωνική λειτουργός (μέλη της Ε.Δ.Υ. του Νηπιαγωγείου μας), ενώ στην επιμόρφωση συμμετείχε και ο σύλλογος διδασκόντων του 2ου Νηπιαγωγείου Κυπαρισσίας.

Η επιμόρφωση πραγματοιήθηκε στα πλαίσια υλοποίησης του Σχεδίου Δράσης του Νηπιαγωγείου μας για το σχολικό…

Μετάβαση στο άρθρο»