Εγγραφές 2016-2017

Διαβάστε τις εγκυκλίους παρακάτω

Εγγραφές μαθητών στις σχολικές μονάδες Π.Ε της χώρας 2016_2017

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ 2016-2017 (1)

Οι εγγραφές ξεκινούν από την 1- 21 Ιουνίου.

Εγγράφονται νήπια που είναι γεννημένα έως 31 Δεκεμβρίου 2011.

Εαν υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις εγγράφονται και προνήπια που είναι γεννημένα έως 31 Δεκεμβρίου 2012.

Σας ενημερώνουμε πως το Νηπιαγωγείο θα παραμείνει κλειστό την 1η Ιουνίου λόγω Γενικής Συνέλευσης του Συλλόγου Π.Ε Δ. Φυλής,στις 16 Ιουνίου  λόγω επιμορφωτικής ημερίδας των Νηπιαγωγών καθώς και στις 20 Ιουνίου λόγω της αργίας του Αγίου Πνεύματος.

Στο ολοήμερο πρόγραμμα του Νηπιαγωγείου δύναται να εγγράφονται οι μαθητές των οποίων οι γονείς εργάζονται προσκομίζοντας σχετική βεβαίωση από την εργασία τους, και αν είναι άνεργοι την κάρτα ανεργίας. Επίσης και νήπια/ προνήπια που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες.

Για τις περιπτώσεις των γονέων που είναι ελεύθεροι επαγγελματίες θα ζητουν από το Μητρώο του ασφαλιστικού τους φορέα βεβαίωση για την εγγραφή του τέκνου τους στο Νηπιαγωγείο.

Οι εγγραφές θα πραγματοποιούνται τις κάτωθι ώρες.

Στις 17 και 21 Ιουνίου οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν

08.15-12.15

Παρακαλείστε εάν είναι δυνατόν κατά την εγγραφή να συνοδεύεστε από  τον μαθητή/τρια που επρόκειτο να εγγραφεί, ώστε να γίνει μια πρώτη γνωριμία με τις δασκάλες και το χώρο του Νηπιαγωγείου.

ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ-ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ 2016-2017 (1)