Αρχεία για 24 Ιανουαρίου, 2015

Συνέχεια eTwinning”Traditional Children’s toys in the yard”

Ιαν 201524

Συνέχεια του προγράμματος eTwinning με παραδοσιακά παιχνίδια στην αυλή  σύρετε το ποντίκι  23 kindergarten Kalamata Ανατρέξτε στο θέμα eTwinning”Traditional Children’s toys in the yard” θα ενημερώνεται μεχρι το τέλος της χρονιάς. Εκεί μπορείτε να βλέπετε  ολοκληρωμένα τη δουλειά των παιδιών….

από κάτω από: Συνέχεια eTwinning"Traditional Children's toys in the yard" | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Συνέχεια eTwinning”Traditional Children’s toys in the yard”

Ο Χειμώνας με τα κρύα και τις παγωνιές

Ιαν 201524

Βρισκόμαστε στα μισά της χρονιάς  και αποφασίσαμε μαζί με τους μαθητές να ασχοληθούμε με την εποχή του Χειμώνα. Αρχικά ακούσαμε από τις 4 εποχές του Antonio Vivaldi τη μουσική του χειμώνα και στη συνέχεια εμπλουτίσαμε τη γωνιά συζήτησης με εποπτικό υλικό. Επιπλέον τοποθετήσαμε το ημερολόγιο του Χειμών στη γωνιά συζήτησης Έπειτα κάναμε λόγο για τη κ. […]

από κάτω από: e Twinning | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ο Χειμώνας με τα κρύα και τις παγωνιές

Ιανουάριος 2015

mikrosanagnostis