Συνάντηση κορυφής των δημοτικών σχολείων της Κύμης με την ομάδα μπάσκετ Κύμης

Την Πέμπτη 7 Μαΐου οι μαθητές με συνοδεία των δασκάλων του 1ο και 2ο Δημοτικού Σχολείου Κύμης επισκέφτηκαν το Κλειστό Γυμναστήριο της περιοχής όπου συνάντησαν και γνώρισαν την ομάδα μπάσκετ της Κύμης.
Ο πρόεδρος του συλλόγου καθώς και όλοι οι αθλητές μίλησαν στους μαθητές δίνοντάς τους κίνητρα για να αγαπήσουν και να ακολουθήσουν τον αθλητισμό και κυρίως το συγκεκριμένο άθλημα! Επιπλέον έδωσαν την ευκαιρία στους μαθητές να εκφράσουν ό,τι απορία είχαν και απάντησαν σε αυτές διώχνοντας κάθε ερωτηματικό από το μυαλό των παιδιών.
Έπειτα ανέφεραν βασικές αξίες και μηνύματα που περνάει ο αθλητισμός τα οποία έχουν παρερμηνευτεί τα τελευταία χρόνια τονίζοντας ιδιαίτερα πως «Ο αθλητισμός βρίσκεται μακριά από τη βία»!
Η συνάντηση έκλεισε βάζοντας όλα τα παιδιά στο γήπεδο μαζί με τους αθλητές να παίξουν κάνοντας βολές!
Ευχόμαστε στην ομάδα καλή επιτυχία στην πορεία της και μόνο νίκες!

εικόνα Viber ndcgf xsakjh arekl zerjb zwetsri drwtyh setghjg