Τιμούμε την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821

Σας ενημερώνουμε ότι στις 24 Μαρτίου ημέρα Τρίτη το Σχολείο μας θα γιορτάσει την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821. Η γιορτή θα ξεκινήσει στις 8.15 π.μ. Την εκδήλωση παρουσιάζουν οι μαθητές της Στ΄ τάξης στην αίθουσα τελετών του σχολείου. Οι γονείς θα πρέπει να παραλάβουν τα παιδιά τους στις 9.30 π.μ. Την ημέρα αυτή το ολοήμερο σχολείο δε θα λειτουργήσει.
Αγαπητοί γονείς, ας δώσουμε στα παιδιά μας την ευκαιρία να αποκομίσουν το μήνυμα της εθνικής παλιγγενεσίας με τη συμμετοχή τους και την παρουσία τους στον εορτασμό. Τα συναισθήματα και οι αξίες που αποκομίζουν από τέτοιες εκδηλώσεις εγγράφονται στο νου τους για πάντα και τα συνοδεύουν σε όλο τον ενήλικο βίο˙ και αυτό είναι το καλύτερο μάθημα ιστορίας.

Η Δ/ντρια και οι Εκπαιδευτικοί