ΕΚΔΗΛΩΣΗ στο 14ο Δημ. Σχ. Αθηνών: Ενδοσχολική Βία – Θυματοποίηση στο Χώρο του Σχολείου

Σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 12 Μαρτίου 2015 και ώρα 6.00 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του θεάτρου του Σχολείου μας εκδήλωση με θέμα: «Ενδοσχολική Βία – Θυματοποίηση στο Χώρο του Σχολείου (εντοπισμός – αντιμετώπιση)».
Ομιλητής της εκδήλωσης θα είναι ο Σχολικός Σύμβουλος Γενικής Παιδαγωγικής Ευθύνης κ. Μιχάλης Κοντογιάννης. Η εκδήλωση απευθύνεται πρωτίστως σε γονείς αλλά και σε εκπαιδευτικούς και πραγματοποιείται με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα κατά της Βίας και του Σχολικού Εκφοβισμού.
Ευχόμαστε τη μέγιστη δυνατή συμμετοχή των γονέων, διότι το λεγόμενο Bulling αποτελεί ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματα στη σύγχρονη κοινωνία και η ευαισθητοποίηση και η ενημέρωση όλων μας σχετικά με το πρόβλημα είναι απολύτως απαραίτητη για την αποτελεσματική αντιμετώπισή του.