Μαΐ 201419

Μακέτα του Σχολείου μας              Οι φοιτητές του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου έφτιαξαν τη μακέτα του Σχολείου μας  και μας την χάρισαν. Πρόκειται για τους φοιτητές της Αρχιτεκτονικής Σχολής Ε. Βαβανού, Α. Δημόκας, Θ. Δρίβας, Δ. Θεοφιλοπούλου, Κ. Λάμπρου, Σ. Μιχοπούλου και Α. Ραδιώτη οι οποίοι στο πλαίσιο του μαθήματος της Ιστορίας της Αρχιτεκτονικής και με την καθοδήγηση του καθηγητή τους Κ. Τσιαμπάου, εργάστηκαν πέρυσι στο χώρο του σχολείου μας. Αποτέλεσμα των προσπαθειών τους υπήρξε και η κατασκευή της μακέτας του Σχολείου του Πικιώνη. Η μακέτα χαρίστηκε στο σχολείο μας και η σύντομα θα επικαλυφθεί με  πλέξι γλας για λόγους προστασίας και θα εκτίθεται στο χώρο υποδοχής του θεάτρου, ώστε όλοι οι προσερχόμενοι να μπορούν να τη θαυμάζουν.

Ευχαριστούμε τον καθηγητή και τους φοιτητές του για την προσφορά τους αυτή!

από κάτω από: Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οι φοιτητές του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου έφτιαξαν τη μακέτα του Σχολείου μας και μας την χάρισαν.

Μάιος 2014
« Μαρ   Ιούν »