ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ 24 & 25-01-2022

Κυριακή  23  Ιανουαρίου  2022

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Σας ανακοινώνουμε ότι την Δευτέρα 24-01-22 και Τρίτη 25-01-22, το σχολείο θα λειτουργήσει με τηλεπαίδευση και όχι δια ζώσης, λόγω ακραίων καιρικών φαινομένων στην περιοχή της Αττικής, σύμφωνα την απόφαση του Περιφερειάρχη κ. Πατούλη, του δημάρχου Περιστερίου κ. Παχατουρίδη και του Αντιδημάρχου Παιδείας κ. Θεοδωράκου. Το ολοήμερο σχολείο δε θα λειτουργήσει.

Μεγάλη προσοχή στις μετακινήσεις. Καλό είναι να μη μετακινηθούν από τις οικίες τους οι μαθητές.

Παρακαλούνται όλοι οι εκπαιδευτικοί, να οργανώσουν σωστά την τηλεκπαίδευση είτε από το σπίτι τους, είτε από τη σχολική μονάδα, όσοι δεν διαθέτουν την ανάλογη ηλεκτρονική υποδομή, κάνοντας την ανάλογη προετοιμασία.

Επειδή στην εγκύκλιο του υπουργείου δεν αναφέρεται ποιο πρόγραμμα θα χρησιμοποιηθεί, θα τηρηθεί το ωρολόγιο πρόγραμμα της δια ζώσης εκπαίδευσης του σχολείου.Ώρα έναρξης Τηλεκπαίδευσης 08:15 πμ και τέλος 13:15μμ.

Ενημερώνω ότι οι εκπαιδευτικοί Σταυρουλάκη Αικατερίνη και Ξυμητούλια Ζωή, καθηγήτρια Αγγλικών, απουσιάζουν με άδεια.

Θα προσπαθήσουμε οι μαθητές του Β1 τμήματος, να μη χάσουν τα μαθήματα τους με εσωτερική αντικατάσταση, αφού στη διεύθυνση προς στιγμή, δεν υπάρχει διαθέσιμος εκπαιδευτικός.

Τα SELF TEST, θα ελεγχθούν την Τετάρτη 26-01-22.

Ο Δ/ΝΤΗΣ

Κώστας  Τριανταφύλλου