Αρχεία για 9 Ιανουαρίου 2012

Υπ. Παιδείας: Τοποθετήσεις Σχολικών Συμβούλων Προσχολικής Αγωγής, Δημοτικής Εκπαίδευσης και Ε.Α.Ε »

Υπ. Παιδείας: Τοποθετήσεις Σχολικών Συμβούλων Δ.Ε. »

Τοποθετήσεις Σχολικών Συμβούλων Δ.Ε.

Β. Παληγιάννης: Ολοκληρώθηκε η επιλογή Σχολικών Συμβούλων Π.Ε. με αποκλεισμούς, διαμαρτυρίες και παράπονα… »

Ολοκληρώθηκε σήμερα 09-01-2012 η διαδικασία επιλογής και τοποθέτησης των Σχολικών Συμβούλων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης. Μια διαδικασία χρονοβόρα αφού διήρκησε σχεδόν δέκα (10) μήνες. Η επιλογή Σχολικών Συμβούλων έγινε σίριαλ αφού αντί να προηγηθεί όλων των άλλων επιλογών στελεχών εκπαίδευσης, εντέλει πραγματοποιήθηκε μετά τις επιλογές Διευθυντών Εκπαίδευσης και Διευθυντών Σχολείων. Είναι αυτονόητο πως λόγοι πολιτικής σκοπιμότητας επέβαλαν […]

Δ. Μπράτης: Οι τοποθετήσεις των σχολικών συμβούλων της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης »

Συναδέλφισσες , συνάδελφοι Συνεδρίασε σήμερα το συμβούλιο επιλογής σχολικών συμβούλων Π.Ε. και τοποθέτησε στις περιφέρειέςτους, με βάση τη σειρά τους στον αξιολογικό πίνακα και τη δήλωσή τους, τους σχολικούς συμβούλους Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, οι οποίοι πρέπει να αναλάβουν υπηρεσία μέχρι τη Δευτέρα 16-1-2012. Συνημμένα ο σχετικός πίνακας.