Με την ποίηση πολεμάμε το ρατσισμό

28 Μαΐου, 2016 clalas99

Την Τρίτη 22 Μαρτίου 2016, την 5η και 6η διδακτική ώρα, έλαβε χώρα κοινή δράση του ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας και του 1ου Ε.Κ. Άμφισσας για τους μαθητές του Επαγγελματικού Λυκείου Άμφισσας με θέμα “Με την ποίηση πολεμάμε το ρατσισμό”, σύμφωνα με το αριθ. πρωτ. 45482/Δ2/16-3-2016 έγγραφο του ΥΠ.Π.Ε.Θ.

Η δράση αφορούσε την παρουσίαση σχετικών βίντεο και τη δημιουργία αφισών στο εργαστήριο Πληροφορικής από τους μαθητές του τομέα Πληροφορικής Β και Γ τάξης με υπεύθυνους τους εκπαιδευτικούς Σοφία Κοντούλα, κλ. ΠΕ20, και Δημήτριο Μπουντόλο, κλ. ΠΕ19.

Επίσης, διαβάστηκαν ποιήματα και οργανώθηκε έκθεση γελοιογραφιών με υπεύθυνη την εκπαιδευτικό Παρασκευή Κοτσάμπαση, κλ. ΠΕ17.07.

Στη συνέχεια, ακολουθούν αφίσες των μαθητών τομέα Πληροφορικής.

minima0b

minima1

minima2

minima3

minima4

minima5

minima6

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  1ο Ε.Κ. Άμφισσας ,Δραστηριότητες ,Εκθέσεις ,ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας ,Εργαστήρια Πληροφορικής ,Μαθητές/Μαθήτριες ,Πληροφορική ,Ποίηση ,Ρατσισμός ,Σκίτσο ,Τομέας Πληροφορικής ΕΠΑΛ ,Φυλετικές διακρίσεις .