Αρχική » Αναρτήσεις σχολείων » Το περιβαλλοντικό μονοπάτι του 2ου Γυμνασίου Πατρών

Το περιβαλλοντικό μονοπάτι του 2ου Γυμνασίου Πατρών

Οι μαθήτριες και οι μαθητές της περιβαλλοντικής ομάδας της Β΄τάξης του 2ου Γυμνασίου Πατρών με τη βοήθεια των υπεύθυνων εκπαιδευτικών τους, στο πλαίσιο του Εθνικού θεματικού δικτύου “Βιώσιμη πόλη”, αποτύπωσαν το περιβαλλοντικό μονοπάτι της πόλης τους με αφετηρία το σχολείο τους και ακολουθώντας μια μικρή διαδρομή αλλά γεμάτη σημαντικά σημεία-σταθμούς που έχουν τόσο “πράσινο” όσο και πολιτισμικό ενδιαφέρον.
Ελπίζουμε να την απολαύσετε!

Υπεύθυνοι Εκπαιδευτικοί: Αναγνωστοπούλου Ιωάννα ΠΕ04.05 & Κουτσοπούλου Ελένη ΠΕ04.05.
Περιβαλλοντικό μονοπάτι