Αρχική » Ενημέρωση » Καλωσήλθατε στο Δίκτυο “Βιώσιμη πόλη”

Καλωσήλθατε στο Δίκτυο “Βιώσιμη πόλη”

Σας καλωσορίζουμε στο Εθνικό Θεματικό Δίκτυο “Βιώσιμη πόλη: η πόλη ως πεδίο εκπαίδευσης για την αειφορία”.

Αυτός είναι ο χώρος επικοινωνίας και αλληλεπίδρασης των μελών του δικτύου. Εδώ οι σχολικές ομάδες και οι κομβικοί συνεργάτες που συμμετέχουν στο δίκτυο μπορούν να αναρτούν εργασίες από τις δραστηριότητες που υλοποιούν, να σχολιάζουν αναρτήσεις άλλων σχολικών ομάδων, να ανταλλάσσουν ιδέες, να ενημερώνουν για τις δράσεις που πραγματοποιούν στο πλαίσιο του δικτύου, να αναπτύσσουν συνεργασίες. Εδώ επίσης τα μέλη της Παιδαγωγικής Ομάδας του ΚΠΕ/ΚΕΠΕΑ Ελευθερίου Κορδελιού & Βερτίσκου θα δίνουν ανατροφοδότηση στις σχολικές ομάδες και θα ενημερώνουν για τη λειτουργία του δικτύου.