2η θέση για το ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ. Κορωπίου στον σχολικό μαραθώνιο «Πάμε Ανακύκλωση»

Τη 2η θέση έλαβε το ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ. Κορωπίου στον σχολικό μαραθώνιο της Followgreen «Πάμε Ανακύκλωση 2023-2024».

Την Παρασκευή 24 Μαΐου 2024 πραγματοποιήθηκε βράβευση στα σχολεία του Δήμου Κρωπίας που κατέλαβαν τις πρώτες θέσεις παρουσία του Δημάρχου Κρωπίας κου Δημητρίου Κιούση και του Αντιδημάρχου Παιδείας κου Ανδρέα Ντούνη. Στη σχολική δράση συμμετείχαν 20 σχολεία, όπου οι μαθητές με τη βοήθεια γονέων και εκπαιδευτικών ανακύκλωσαν, χαρτί, πλαστικό, αλουμίνιο, μπαταρίες, ενδύματα και λαμπτήρες.

Ο Δήμαρχος θέλοντας να τιμήσει τους μαθητές, για την προσπάθεια τους, παρέδωσε στους διευθυντές/εκπροσώπους των σχολείων που πρώτευσαν στη σχολική δράση, έπαινο συμμετοχής, χρηστικό δώρο, καθώς και ένα βραβείο για το σχολείο τους. Ο Αντιδήμαρχος κος Ντούνης επικρότησε τις σπουδαίες επιδόσεις και συνεχάρη μαθητές και εκπαιδευτικούς που συνέβαλαν στην μεγάλη αυτή επιτυχία.