ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2020-2021

Τελέστηκε και φέτος,  τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020, ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά εν μέσω Covid-19 και σύμφωνα με το νέο υγειονομικό πρωτόκολλο για τα σχολεία, παρουσία των μαθητών, της Διεύθυνσης του σχολείου, του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων και του εκπαιδευτικού προσωπικού. Η διευθύντρια του σχολείου Δρ Γκουντή Παναγιώτα απήυθυνε ευχές για μια καλή, δημιουργική σχολική χρονιά με υγεία και πρόοδο σε μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς. Καλωσόρισε τους νέους μαθητές του σχολείου τονίζοντας οτι τα παιδιά του ειδικού σχολείου δεν είναι παιδιά ενός κατώτερου Θεού αλλά είναι ισότιμα μέλη της κοινωνίας μας και αξίζει να ασχοληθούμε με αυτά με όλες μας τις δυνάμεις. Μια άποψη που όλοι πρέπει να ενστερνιστούμε όχι μόνο στα λόγια αλλά και στην πράξη.