Αρχεία για 10 Αυγούστου 2016

ΥΠΠΕΘ: Ανακοινώνονται όλες οι νεοϊδρυθείσες δομές Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης »

Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, μετά την ολοκλήρωση των διαδικασιών ίδρυσης των νέων δομών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης, και εν αναμονή της δημοσίευσης των Κοινών Υπουργικών Αποφάσεων σε ΦΕΚ, για ενημέρωση των εκπαιδευτικών, των μαθητών και των γονέων τους, ανακοινώνει τις νεοϊδρυθείσες δομές Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης, σε όλη τη χώρα.

Μέχρι 17/8 η υποβολή ενστάσεων, επανεξετάσεων, ανακλήσεων αποσπάσεων και νέων αιτήσεων απόσπασης εκπαιδευτικών ΠΕ & ΔΕ για το διδακτικό έτος 2016-17 »

Μετά την ανακοίνωση των αποσπάσεων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης σε ΣΜΕΑΕ, ΚΕΔΔΥ και από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε ΣΜΕΑΕ, ΚΕΔΔΥ, Μουσικά και Καλλιτεχνικά Σχολεία και από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ, και σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στην υπ΄ αριθμ. πρωτ. 67505/Ε1/20.04.2016 εγκύκλιο αποσπάσεων, δίνεται η δυνατότητα υποβολής στο ΟΠΣΥΔ έως και την Τετάρτη, 17 Αυγούστου: