Αρχεία για 23 Δεκεμβρίου 2014

ΔΟΕ: Κανένα σεμινάριο ΠΕΚ εκτός εργασιακού ωραρίου για τους αναπληρωτές της παράλληλης στήριξης »

Με ανακοίνωση της, στις 18-12-2014, η Διεύθυνση Π.Ε  Ανατολικής  Αττικής καλεί τους αναπληρωτές συναδέλφους της παράλληλης στήριξης, που δεν έχουν παρακολουθήσει σεμινάρια των ΠΕΚ, να το δηλώσουν και να τα παρακολουθήσουν εκτός του εργασιακού  τους ωραρίου.

Προσλήψεις αναπληρωτών εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (Δασκάλων ΕΑΕ, Νηπιαγωγών ΕΑΕ) και Δασκάλων για παράλληλη στήριξη »

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνει ότι για το σχολικό έτος 2014-2015 προσλαμβάνονται ως αναπληρωτές 9 Δάσκαλοι ΕΑΕ (ΠΕ71 & ΠΕ70.50), 63 Δάσκαλοι ΠΕ70 και 19 Νηπιαγωγοί ΕΑΕ (ΠΕ60.50) για την κάλυψη λειτουργικών αναγκών στην παράλληλη στήριξη – συνεκπαίδευση μαθητών με αναπηρίες ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες στο πλαίσιο υλοποίησης των ανωτέρω Πράξεων.

Προσλήψεις αναπληρωτών εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (Δασκάλων ΕΑΕ, Νηπιαγωγών ΕΑΕ) και Δασκάλων ως αναπληρωτών εκπαιδευτικών για το διδακτικό έτος 2014-2015 »

Tο Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνει ότι για το σχολικό έτος 2014-2015 προσλαμβάνονται ως αναπληρωτές εκπαιδευτικοί 2 Δάσκαλοι ΕΑΕ (ΠΕ71), 5 Δάσκαλοι (ΠΕ70) και 6 Νηπιαγωγοί ΕΑΕ (ΠΕ60.50) για την κάλυψη λειτουργικών αναγκών στην παράλληλη στήριξη – συνεκπαίδευση μαθητών με αναπηρίες ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου με τίτλο «Πληρωμή ωρομισθίων και […]