Αρχεία για 4 Ιουλίου 2014

Απόφαση 83ης Γ.Σ. ΔΟΕ σχετικά με την αποτροπή εφαρμογής της αξιολόγησης »

H 83η Γ.Σ. του Κλάδου, κατά πλειοψηφία αποφάσισε  τα παρακάτω: Κατάργηση όλου του νομοθετικού πλαισίου της αξιολόγησης. Μπλοκάρουμε με όρους συλλογικών αποφάσεων και όρους κινήματος την οποιοδήποτε απόπειρα εφαρμογής της αξιολόγησης και την ακυρώνουμε στην πράξη. Έξω οι αξιολογητές από τα συνδικάτα και τα σωματεία. Κανείς αξιολογητής στην τάξη.

Ανακοινοποίηση στο ορθό του αρχικού πίνακα κατάταξης των υποψηφίων εκπαιδευτικών για πλήρωση θέσεων με πενταετή θητεία στα Πρότυπα Πειραματικά Σχολεία (Π.Π.Σ.) »

H Διοικούσα Επιτροπή Προτύπων Πειραματικών Σχολείων (Δ.Ε.Π.Π.Σ.) προβαίνει στην ανακοινοποίηση στο ορθό του αρχικού πίνακα κατάταξης των υποψηφίων εκπαιδευτικών για πλήρωση θέσεων με πενταετή θητεία στα Π.Π.Σ. που ανακοινώθηκε στο Δελτίο Τύπου την Πέμπτη 3 Ιουλίου 2014, σε συνέχεια της πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος (06-06-2014) προς τους εκπαιδευτικούς πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.

Β. Παληγιάννης: Συνεδρίαση ΚΥΣΠΕ 2 & 3/7/2014. Μεταθέσεις Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης »

Το ΚΥΣΠΕ συνεδρίασε 02 και 03/07/2014 με τα παρακάτω θέματα Η.Δ.: 1. Εξέταση αιτήσεων εκπαιδευτικών ΠΕ για ένταξη στις ειδικές κατηγορίες μετάθεσης. 2. Μεταθέσεις εκπαιδευτικών που έχουν εκλεγεί ως μέλη Ο.Τ.Α. 3. Εξέταση αιτήσεων μετάθεσης εκπαιδευτικών σε ΣΜΕΑΕ και ΚΕΔΔΥ. 4. Εξέταση αιτήσεων μετάθεσης σε Διαπολιτισμικά Σχολεία 5. Εξέταση αμφισβητούμενων αιτήσεων μετάθεσης. 6. Εκπρόθεσμες αιτήσεις […]