Αρχεία για 2 Ιουλίου 2014

ΔΟΕ: Για την απόφαση της 83ης Γ.Σ. περί μέτρων αποτροπής της αξιολόγησης και διαγραφών στελεχών εκπαίδευσης »

Σχετικά με την απόφαση της 83ης Γ.Σ. για τη διαγραφή των στελεχών της εκπαίδευσης ως μέτρο αποτροπής της εφαρμογής της αξιολόγησης, το Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. ενημερώνει τους συναδέλφους για τα παρακάτω:

ΑΔΕΔΥ: 24ωρη απεργία την Τετάρτη 9 Ιουλίου »

Συναδέλφισσες, Συνάδελφοι, Η ολομέτωπη επίθεση της κυβέρνησης και της τρόικα εναντίον των εργαζομένων, των συνταξιούχων και της κοινωνίας γενικότερα συνεχίζεται και εντείνεται παρά το περίφημο… success story. Η κυβέρνηση συνεχίζει την πολιτική της αναδιανομής του πλούτου και της διάλυσης των τελευταίων αναχωμάτων στα εργασιακά δικαιώματα και την κοινωνική προστασία.

Η εγκύκλιος για τις αποσπάσεις εκπαιδευτικών στο εξωτερικό το σχολικό έτος 2014-2015 και 2015 για το Νότιο Ημισφαίριο »

Eκδόθηκε από το υπουργείο Παιδείας η πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος εκπαιδευτικών για απόσπαση στο εξωτερικό το σχολικό έτος 2014-2015 και το 2015 για το Νότιο Ημισφαίριο. Οι αιτήσεις μπορούν να υποβληθούν ηλεκτρονικά έως 08-07-2014. Δείτε εδώ την εγκύκλιο.

B. Παληγιάννης: Συνεδρίαση Συμβουλίου Επιλογής Διευθυντών Εκπαίδευσης »

Συνεδριάζει την Τετάρτη 02/07/2014, το Συμβούλιο Επιλογής Διευθυντών Εκπαίδευσης Π.Ε. για την πλήρωση κενών θέσεων Διευθυντών Εκπαίδευσης. Συγκεκριμένα θα καλυφθούν οι παρακάτω θέσεις, με βάση τον πίνακα: Δυτικής Αττικής, Ανατολικής Θεσσαλονίκης, Ηρακλείου, Δωδεκανήσου, Αργολίδας, Εύβοιας, Φθιώτιδας και Φωκίδας.