Αρχεία για 24 Οκτωβρίου 2013

Επιμορφωτικά σεμινάρια στα στελέχη εκπαίδευσης για την προετοιμασία της γενίκευσης του θεσμού της Αυτοαξιολόγησης (Α.Ε.Ε.) »

Ξεκινούν τα επιμορφωτικά σεμινάρια για την προετοιμασία της γενίκευσης του θεσμού της Αυτοαξιολόγησης (Α.Ε.Ε.). Σε πρώτη φάση, ενημέρωση/επιμόρφωση των Σχολικών Συμβούλων και όλων των Διευθυντών Διευθύνσεων. Θα ακολουθήσει σταδιακή ενημέρωση/επιμόρφωση όλων των Διευθυντών των σχολικών μονάδων της  χώρας.

ΣΕΠΕ Κέρκυρας: Υπογραφές συμπαράστασης στον αγώνα των εργαζόμενων στο Νοσοκομείο Κέρκυρας »

Συναδέλφισσες και συνάδελφοι, σας στέλνουμε κείμενο για συλλογή υπογραφών συμπαράστασης στον αγώνα των εργαζόμενων στο Νοσοκομείο Κέρκυρας. Με ομόφωνη απόφαση του Δ.Σ. καλούμε τους συναδέλφους να εκτυπώσουν και να υπογράψουν το κείμενο, το οποίο μπορούν στη συνέχεια να το παραδώσουν την ημέρα της Γενικής Συνέλευσης στις 30/10/2013.

Ρυθμίστηκαν ζητήματα για τις άδειες ανατροφής τέκνων εκπαιδευτικών »

Τρία ζητήματα που αφορούν τις άδειες ανατροφής τέκνων των εκπαιδευτικών ρυθμίστηκαν με παρέμβαση του Συνηγόρου του Πολίτη, στον οποίο προσέφυγαν εκπαιδευτικοί, καθώς το υπουργείο Παιδείας δεν ικανοποιούσε τα σχετικά αιτήματά τους. Ειδικότερα, τα αιτήματα αυτά αφορούσαν: