Αρχεία για 10 Οκτωβρίου 2013

Καθορισμός αριθμού θέσεων για μετάταξη εκπαιδευτικών Δ.Ε. στην Π.Ε. »

Δείτε εδώ  την υπουργική απόφαση που δημοσιεύθηκε στην Εφημερίδα της Κυβέρνησης σύμφωνα με την οποία καθορίζεται ο αριθμός των θέσεων για μετάταξη εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση.

Το ΦΕΚ.2341/20-09-2013 περί ωρολογίου προγράμματος »

Το εβδομαδιαίο ωρολόγιο πρόγραμμα (Ε.Ω.Π.) στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση συντάσσεται το πρώτο δεκαήμερο του μηνός Σεπτεμβρίου από το Διευθυντή του σχολείου σε συνεργασία με το διδακτικό προσωπικό. Το Ε.Ω.Π., για την Α/θμια Εκπαίδευση υποβάλλεται στο Σχολικό Σύμβουλο σε τρία αντίγραφα, ο οποίος αφού το εγκρίνει επιστρέφει ένα εγκεκριμένο αντίγραφο στο σχολείο και ένα αποστέλλεται για ενημέρωση […]

ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών ειδικοτήτων από διάθεση Β’/θμιας εκπ/σης κλάδου ΠΕ19-20 »

Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών ειδικοτήτων από διάθεση Β’/θμιας εκπ/σης κλάδου ΠΕ19-20. Δείτε εδώ την απόφαση. (10-10-2013)

Το Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. καταγγέλλει την αναίτια σύλληψη της Maura Suicmez »

Tο Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. καταγγέλλει την αναίτια σύλληψη της Maura Suicmez, κουρδικής καταγωγής πολιτική πρόσφυγας, η οποία ζει εδώ και 15 χρόνια στην Ελλάδα έχοντας πολιτικό άσυλο και νόμιμη άδεια παραμονής. Η κράτηση της παρατείνεται δίχως να της έχει απαγγελθεί κατηγορία σε καθεστώς απίστευτης ταλαιπωρίας.