Αρχεία για 6 Οκτωβρίου 2012

Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών ΠΕ05 & ΠΕ11 Β/θμιας Κέρκυρας στα Δημοτικά Σχολεία του ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας »

Το Π.Υ.Σ.Π.Ε. Κέρκυρας, σε συνεδρίαση του στις 5-10-2012, αποφάσισε για την προσωρινή τοποθέτηση σε λειτουργικά κενά των σχολικών μονάδων της ΔΙ.Π.Ε. Κέρκυρας των εκπαιδευτικών ΠΕ11 και ΠΕ05 όπως φαίνονται στους παρακάτω πίνακες. Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί να παρουσιαστούν στα σχολεία τοποθέτησης τη Δευτέρα 6-10-2012.

«Τους χαμηλότερους μισθούς στην Ευρωζώνη έχουν οι εκπαιδευτικοί στην Ελλάδα», δείχνει έκθεση της Κομισιόν »

Τους χαμηλότερους μισθούς στην Ευρωζώνη έχουν οι εκπαιδευτικοί στην Ελλάδα, μετά τη Σλοβακία, σύμφωνα με σημερινή έκθεση της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, στην οποία τονίζεται ότι από τα μέσα του 2010, η οικονομική κρίση είχε αρνητικές συνέπειες στις αποδοχές των εκπαιδευτικών στα περισσότερα κράτη μέλη της ΕΕ.