Συμμετοχή στη διαδικτυακή Ημερίδα Euroscola “Protecting Democracy and Fundamental Rights in Europe”

Την Παρασκευή, 26 Απριλίου 2024, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄ τάξης συμμετείχαν στην Ημερίδα Euroscola με θέμα “Protecting Democracy and Fundamental Rights in Europe”. Κατά τη διάρκεια της Ημερίδας οι μαθητές και οι μαθήτριες είχαν την ευκαιρία να ακούσουν τις απόψεις εκπροσώπων του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου, όπως του κ. Othmar Karas (First Vice-President of the European Parliament) και του κ. Jaume Duch Guillot (Director-General for Communication, Spokesperson of the European Parliament) πάνω σε ζητήματα ευρωπαϊκής δημοκρατίας και ανθρωπίνων δικαιωμάτων αλλά και να συμμετάσχουν στη σχετική συζήτηση με συνομηλίκους τους από πολλά ευρωπαϊκά σχολεία.

Brown White Back To School Photo Collage