Ημέρα της Ευρώπης Μια γιορτή για την Ευρώπη και τη Δημοκρατία

Blue Photo Collage Yearbook
Τη Δευτέρα, 13/5/2024, το Γενικό Λύκειο Τυχερού, σε συνεργασία με το Γραφείο Αλεξανδρούπολης του Europe Direct Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, διοργάνωσε εκδήλωση για την Ημέρα της Ευρώπης (9η Μαΐου).
Οι Senior & Junior Ambassadors του σχολείου υποδέχτηκαν τους μαθητές και τις μαθήτριες του Δημοτικού Σχολείου Τυχερού και συμμετείχαν από κοινού σε μια ποικιλία δραστηριοτήτων με αφετηρία την ιστορία, τη δομή και τη λειτουργία της Ευρωπαϊκής Ένωσης.
Το ΓΕ.Λ. Τυχερού θα ήθελε να ευχαριστήσει την κα Δορουγιδένη Δήμητρα, υπεύθυνη του Γραφείου Αλεξανδρούπολης του Europe Direct Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, για την πολύτιμη συνδρομή της στη διοργάνωση της εκδήλωσης, την κα Καψογιώργη Μαρία, Διευθύντρια του Δημοτικού Σχολείου Τυχερού, για την αποδοχή της πρόσκλησης στην εκδήλωση αλλά και τις εκπαιδευτικούς κα Κουτσούλα Γεωργία και κα Μίτσκα Νατάσα, οι οποίες συνόδευσαν τους μαθητές και τις μαθήτριες του Δημοτικού Σχολείου Τυχερού στο σχολείο μας.
Blue Photo Collage Yearbook 1