Αρχική » Εκπαιδευτική ΡαδιοΤηλεόραση » Ολοκλήρωση εργασιών του Εθνικού Θεματικού Δικτύου: “Παιδεία στα Μέσα: τηλεόραση, διαδίκτυο, κινηματογράφος” 2023 – 2024

Οι εργασίες του Εθνικού Θεματικού Δικτύου: “Παιδεία στα Μέσα: τηλεόραση διαδίκτυο, κινηματόγραφος 2023 – 2024” ολοκληρώθηκαν την Τρίτη 18.06.2024 σε διαδικτυακή συνάντηση με τους και τις εκπαιδευτικούς που συμμετείχαν στο Δίκτυο με τις δράσεις τους από σχολεία της Ελλάδας και του εξωτερικού, της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Οι σχολικές μονάδες που υπέβαλαν δράσεις ήταν 105 και οι δράσεις ανέρχονται σε πάνω από 200.

Την ολοκλήρωση των εργασιών χαιρέτησαν οι συντονιστές του Δικτύου από την Εκπαιδευτική Τηλεόραση και οι συνεργάτες από τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών και το Εθνικό Κέντρο Οπτικοακουστικών Μέσων και Επικοινωνίας (ΕΚΟΜΕ).

3t       2w

5j       1q diktyo1         δικτυο3

δικτυο4

Η βιντεοσκόπηση της συνάντησης θα αναρτηθεί στον ιστότοπο του Δικτύου στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://www.edu4media.eu