Αρχική » i-create » Ανοιχτή μέρα καινοτομίας στην τάξη

19/10/1943: Ο μεταπτυχιακός φοιτητής ʼλμπερτ Σατζ ανακαλύπτει την στρεπτομυκίνη, το πρώτο αντιβιοτικό φάρμακο για την καταπολέμηση της φυματίωσης.

Ανοιχτή μέρα καινοτομίας στην τάξη

Σας προσκαλούμε στην εκδήλωση «Ανοιχτή μέρα καινοτομίας στην τάξη» όπου παρουσιάζονται για πρώτη φορά μαζί τα αποτελέσματα δύο συναρπαστικών διαγωνισμών:

• 9:30- 12:00 ο τελικός του διαγωνισμού για καινοτόμους εκπαιδευτικούς Φόρουμ συνεργάτες στη μάθηση
  • 12:00- 14:30 ο τελικός του πρωτοποριακού μαθητικού επιστημονικού διαγωνισμού School lab με θέμα τη ΓΗ! Ελάτε να χειροκροτήσουμε την προσπάθεια όλων των μαθητών να αναδειχτούν ως νέοι επιστήμονες !

Παράλληλα στο φουαγέ του Κέντρου Γαία θα παρουσιάζονται όλη τη μέρα εκπαιδευτικά διαδραστικά παιχνίδια για σχολεία και οικογένειες με δώρα και εκπλήξεις.