Νέα

•  Πρόγραμμα εκδήλωσης για την Ημέρα κατά της βίας στο σχολείο, ΤΕΤΑΡΤΗ, 6 ΜΑΡΤΙΟΥ 2013 (Λεπτομέρειες εδώ:Πρόγραμμα)

Στην παραπάνω εκδήλωση οι μαθητές του 9ου Νηπιαγωγείου Ελευθερίου Κορδελιού θα βραβευθούν για τη διάκρισή τους στην πρώτη θέση του πανελλήνιου μαθητικού διαγωνισμού δημιουργίας αφίσας και βίντεο στο πλαίσιο εκστρατείας του Δικτύου κατά της Βίας στο Σχολείο (σχολικό έτος 2012-2013) με τίτλο «Ενδοσχολική Βία-Συμβιώνοντας στο Σχολείο».

• Είπαν για την επιτυχία του 9ου Νηπιαγωγείου Ελευθερίου Κορδελιού

α.στην ιστοσελίδα του Δήμου Κορδελιού Ευόσμου

β. στην ηλεκτρονική εφημερίδα United Reporters

γ.στο ιστολόγιο του 8ου Δημοτικού Σχολείου Ελευθερίου ΠΑΙΔΙΟΝ ΤΟΠΟΣ

δ. στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης

ε. στην ηλεκτρονική εφημερίδα Seleo.gr News

στ. στο ιστολόγιο ΛΕΥΚΟΣ ΠΥΡΓΟΣ – Θεσσαλονίκη

• Ο Αγιασμός του νηπιαγωγείου μας: Πληροφορίες εδώ (Σεπτέμβριος 2013)

•  Οι καλοκαιρινές γιορτές των παιδιών του 9ου Νηπιαγωγείου Ελευθερίου Κορδελιού (Ιούνιος 2012)
  1. Η θεατρική παράσταση “Το ταξίδι του Οδυσσέα” βασισμένη σε διασκευή της Ομήρου Οδύσσειας, από τα παιδιά του Α΄ τμήματος. Για λεπτομέρειες πατήστε εδώ
  2. Η θεατρική παράσταση “Βίρα τις άγκυρες” την Τετάρτη 13 Ιουνίου στις 7:30 το απόγευμα από τα παιδιά του Β’ τμήματος.

• Εορτασμός της 25ης Μαρτίου στο Νηπιαγωγείο μας (Μάρτιος 2013)

Σας προσκαλούμε στις εκδηλώσεις για τον εορτασμό της 25ης Μαρτίου που θα πραγματοποιηθούν την Παρασκευή 23 Μαρτίου 2012 στο νηπιαγωγείο μας.

Α. Τα παιδιά του Β΄τμήματος στις 8.30 θα παρουσιάσουν το θεατρικό “Η Ελλάδα και τα παιδιά της”.

Β. Τα παιδιά του Α΄τμήματος στις 10.30 θα παρουσιάσουν “Τα Ελληνάκια” σε θεατρική διασκευή, βασισμένη στο ομώνυμο παραμύθι της Ευγενίας Φακίνου.