Ανακοίνωση για τον Αγιασμό στις 12/9/2022

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Γονείς, Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων | , στις 09-09-2022

Τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 στις 08.45΄ θα γίνει στο προαύλιο του σχολείου ο Αγιασμός για την έναρξη του νέου διδακτικού έτους.

Στην τελετή είναι προσκεκλημένοι οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών, οι οποίοι θα ενημερωθούν για τη λειτουργία της σχολικής μονάδας από τον Διευθυντή, το χρονικό διάστημα που οι μαθητές θα είναι στις τάξεις τους. Η προσέλευση των γονέων θα γίνει από την είσοδο της Λαχανά (έναντι του Ναού Αγ. Δημητρίου).

Οι μαθητές θα προσέλθουν από την κύρια είσοδο (Αναγεννήσεως) στις 08.00΄-08.15΄ (όπως κάθε πρωί) και θα αποχωρήσουν στις 10.00΄, αφού παραλάβουν τα βιβλία τους.

Για όσους μεταφέρονται με λεωφορείο από τον Σάκκο, την Κάτω Οινόη και τον οικισμό Ορφέα τα δρομολόγια θα γίνουν σύμφωνα με τις παραπάνω ώρες προσέλευσης και αποχώρησης.