Ανακοίνωση για τον αυτοδιαγνωστικό έλεγχο

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Γονείς, Εκπαιδευτικοί | , στις 13-05-2021

Ανακοινώνεται ότι από τη Δευτέρα 17/5 θα απαιτείται η διενέργεια αυτοδιαγνωστικού ελέγχου (self-test) μία φορά εβδομαδιαίως για την προσέλευση μαθητών, εκπαιδευτικών, διοικητικού και λοιπού προσωπικού στις σχολικές μονάδες της χώρας.

Το τεστ θα διενεργείται εντός 24 ωρών πριν από την προσέλευση στο σχολείο κάθε Δευτέρα πρωί, θα δηλώνεται το αποτέλεσμα στην πλατφόρμα https://self-testing.gov.gr/ σύμφωνα με τις οδηγίες, και τα μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας θα φέρουν μαζί τους βεβαίωση αρνητικού τεστ, που θα επιδεικνύουν στο σχολείο.

Προγραμματισμός Ολοήμερου Προγράμματος για το επόμενο σχολικό έτος 2021-22

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Γονείς, Έντυπα | , στις 13-05-2021

Προκειμένου να προβούμε στον απαραίτητο προγραμματισμό για το Ολοήμερο του επόμενου σχολικού έτους 2021-22, σας παρακαλούμε να προσκομίσετε μέχρι τη Δευτέρα 17 Μαΐου 2021 την επισυναπτόμενη αίτηση (δόθηκε έντυπο και στους μαθητές). Ο γονέας και κηδεμόνας συμπληρώνει μία αίτηση για όλα τα παιδιά του που θα φοιτήσουν στο Ολοήμερο.

Επί του θέματος σας πληροφορούμε ότι:

Οι μαθητές/τριες εγγράφονται στο Ολοήμερο Πρόγραμμα κατόπιν σχετικής αίτησης-δήλωσης των γονέων/κηδεμόνων τους. Γίνονται δεκτές όλες ανεξαιρέτως τις αιτήσεις των γονέων/κηδεμόνων για φοίτηση των μαθητών/τριών στο Ολοήμερο Πρόγραμμα, χωρίς προϋποθέσεις.

Οι ώρες αποχώρησης είναι στις 15.00΄ και στις 16.00΄. Για να λειτουργήσει τμήμα πρέπει να έχει τουλάχιστον 10 μαθητές.

Η Πρωινή Ζώνη (07.00΄-08.00΄) λειτουργεί με τουλάχιστον 7 μαθητές.

Η Αίτηση-Δήλωση εδώ → ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ 2021-2022