Προγραμματισμός Ολοήμερου Προγράμματος για το επόμενο σχολικό έτος 2021-22

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Γονείς, Έντυπα | , στις 13-05-2021

Προκειμένου να προβούμε στον απαραίτητο προγραμματισμό για το Ολοήμερο του επόμενου σχολικού έτους 2021-22, σας παρακαλούμε να προσκομίσετε μέχρι τη Δευτέρα 17 Μαΐου 2021 την επισυναπτόμενη αίτηση (δόθηκε έντυπο και στους μαθητές). Ο γονέας και κηδεμόνας συμπληρώνει μία αίτηση για όλα τα παιδιά του που θα φοιτήσουν στο Ολοήμερο.

Επί του θέματος σας πληροφορούμε ότι:

Οι μαθητές/τριες εγγράφονται στο Ολοήμερο Πρόγραμμα κατόπιν σχετικής αίτησης-δήλωσης των γονέων/κηδεμόνων τους. Γίνονται δεκτές όλες ανεξαιρέτως τις αιτήσεις των γονέων/κηδεμόνων για φοίτηση των μαθητών/τριών στο Ολοήμερο Πρόγραμμα, χωρίς προϋποθέσεις.

Οι ώρες αποχώρησης είναι στις 15.00΄ και στις 16.00΄. Για να λειτουργήσει τμήμα πρέπει να έχει τουλάχιστον 10 μαθητές.

Η Πρωινή Ζώνη (07.00΄-08.00΄) λειτουργεί με τουλάχιστον 7 μαθητές.

Η Αίτηση-Δήλωση εδώ → ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ 2021-2022