Κοπή βασιλόπιτας από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για το σχολείο 10/1/2020

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Γονείς, Διάφορα, Εκδηλώσεις, Εκπαιδευτικοί, Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων | , στις 12-01-2020

Την Παρασκευή 10 Ιανουαρίου 2020 ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων είχε την πρωτοβουλία για κοπή βασιλόπιτας στο σχολείο και προσέφερε ένα βασιλοπιτάκι σε κάθε μαθητή με ένα φλουρί σε κάθε τμήμα. Ο μαθητής από κάθε τμήμα που έτυχε το φλουρί πήρε μία μικρή αριθμομηχανή κι ένα γουράκι!

Την κοπή ευλόγησε ο πατέρας Δημήτριος της ενορίας μας κι ευχήθηκε σε όλους μας για τη νέα χρονιά.

Οι τυχεροί μαθητές ήταν ο Δημήτρης της Α, ο Κωνσταντίνος-Χάρης της Β, ο Θανάσης της Γ, ο Αθανάσιος-Στυλιανός της Δ, ο Κυριάκος της Ε, η Βασιλική του ΣΤ1 και η Ηλιάνα του ΣΤ2.

Τα παιδιά χάρηκαν όλη τη διαδικασία και αντάλλαξαν ευχές για τον καινούργιο χρόνο.

Η Πρόεδρος του Συλλόγου κα Πετρέση Κυριακούλα ευχήθηκε υγεία, προσωπική ευτυχία και προκοπή και για το Σχολείο επιτυχίες με ασφάλεια και ηρεμία. Από το Διοικητικό Συμβούλιο ήταν παρούσα η ταμίας κα Μητολίδου Όλγα.

Τυχερή της βασιλόπιτας των εκπαιδευτικών του 4ου Δημοτικού και 4ου Νηπιαγωγείου και του υπόλοιπου προσωπικού, που κόπηκε σε παρακείμενη ταβέρνα παρουσία και της Συντονίστριας Εκπα/κού Έργου κας Μανάφη Ιωάννας, ήταν η κα Δαδάρου Κωνσταντίνα, εκπ/κός θεατρικής αγωγής, και έλαβε ένα βιβλίο κι ένα όμορφο γούρι!

Καλή χρονιά σε όλους!